Skip to content

Włoski przy kawie

Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

O mnie

Ciao!

Mam na imię Antonina i z przyjemnością nauczę Cię mówić po włosku!

W Italii zakochałam się mając kilkanaście lat podczas pierwszej wizyty w Rzymie. To tam spacerowałam śladami ukochanego Caravaggia i chłonęłam otaczającą mnie sztukę. Przemierzałam Wieczne Miasto z wafelkiem, w którym rozpuszczały się w słońcu najlepsze na świecie lody.

To właśnie przez te rzymskie pobyty, jeszcze w czasach szkolnych, trafiłam później na Filologię Włoską na Uniwersytecie Warszawskim. Planowałam tylko nauczyć się języka i przenieść na Akademię Sztuk Pięknych, ale przepadłam zupełnie i zostałam na pełne 5-letnie studia, które skończyłam z wyróżnieniem. Przez kilka lat byłam lektorką włoskiego w warszawskiej Katedrze Italianistyki. W tym czasie prowadziłam również autorskie kursy na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego. Przez cały ten czas miałam również licznych uczniów, uczęszczających do mnie na zajęcia indywidualne.

Od 2020 roku tworzę PODCAST, w którym opowiadam o ukochanych Włoszech, tłumaczę zagadnienia gramatyczne i uczę ciekawych wyrażeń.

omnie-oltremare

Dlaczego

logo_oltremare_

OLTREMARE to po włosku ultramaryna, czyli niezwykle cenny pigment uzyskiwany z minerału Lapis Lazuli, którego mistrzowie malarstwa włoskiego używali do szczególnych zleceń. Tym cennym skarbem są dla mnie właśnie Włochy…

oltremare4 (1)-min
oltremare3-o-mnie-palermo